受講期間: 学年(10月から6月までの9ヶ月間)。現在開催されているコースは、2022年10月3日~2023年7月5日頃までです。次のコースは 2023102 日に始まります。
Terminy zajęć: 授業の日程授業は週5回(月〜金)、5コマずつ行われています。
総授業数 900コマ(1コマは45分)
週あたりの授業数25 25
価格本コースは、 20000PLNでの一括払い、または2500PLNでの8回の月賦払いが可能です(表示価格は2023/2024年度まで有効です)。
料金には以下のサービスが含まれております: 授業への参加費、教材、コース修了証(出席率70%以上の場合のみ)/語学レベル証明書(修了試験合格の場合のみ)。
コースの内容:

本コースは、語学力とコミュニケーション能力の向上、およびポーランドの文化について学びたい方を対象としています。ポーランド語の基礎レベルだけでなく、特定の上位レベル(A2、B1、B2、C1、C2)で学習を継続することもできます。

外国人向けのポーランド語コースの中で、最も包括的なコースです。1年間の集中的な学習で、受講生は聴解や読解、ディスカッションへの参加など、最も重要な語学スキルを身につけることができます。

コース終了時には、所定のレベルの語学力テストが行われ、コース修了証が授与されます。

コースの参加者は:

• 公私の場面で活用できるよう、コミュニケーション能力を高めます。
  • 様々な状況に対応できる言語能力を身につけます。
  • ポーランドとポーランドの文化について学びます。
  • 文法、語彙、綴りの原則を学びます。
  • コース終了後、文章や話し言葉を理解し、日常生活でのコミュニケーションやディスカッションに参加することができるようになります。
注意事項:

本コースは、対面型で行われます。オンライン型のコースは、4名から開講可能です。

学生寮での宿泊は保証されません。

Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r., zwanym dalej RODO, informujemy, iż:

1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Uniwersytet Gdański z siedzibą w Gdańsku (80-309) przy ul. Jana Bażyńskiego 8, reprezentowany przez Rektora.
  2. Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych, z którym można skontaktować się pod numerem telefonu (+48 58) 523 31 30 lub (+48 58) 523 24 59 lub adresem email: iod@ug.edu.pl. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z ich przetwarzaniem.
  3. Uniwersytet Gdański będzie przetwarzał dane osobowe podane w formularzu kontaktowym lub rejestracyjnym lub poprzez pocztę elektroniczną lub osobiście (imię, nazwisko, płeć, data urodzenia, obywatelstwo, numer dokumentu tożsamości, adres korespondencyjny, adres email, numer telefonu).
  4. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celach związanych z obsługą i obiegiem korespondencji (w szczególności z udzielaniem odpowiedzi na kierowaną do Centrum korespondencję, podejmowaniem kontaktu z adresatami, rejestracją na kursy, sporządzaniem umów, a także dokumentowaniem ustaleń poczynionych podczas prowadzonej korespondencji).
  5. Podstawą prawną do przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 Rozporządzenia RODO, w szczególności ust. 1 pkt.: a) osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, b) przetwarzanie danych jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy, c) przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora.
  6. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w imieniu administratora danych przez upoważnionych pracowników wyłącznie w celach, o których mowa w ust. 4.
  7. Państwa dane osobowe będą przechowywane do czasu wypełnienia prawnie uzasadnionych interesów Administratora stanowiących podstawę tego przetwarzania – a w przypadkach, w których wymagają tego przepisy wynikające z ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach przez okres określony w tych przepisach.
  8. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, jeżeli obowiązek taki będzie wynikał z przepisów prawa powszechnie obowiązującego. W przypadku korespondencji prowadzonej za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej, odbiorcą Państwa danych może być podmiot działający na zlecenie Administratora, tj. podmiot będący operatorem usługi pocztowej.
  9. Na zasadach określonych przepisami RODO przysługuje Państwu:
    1. prawo dostępu do treści swoich danych,
    2. prawo do ich sprostowania, gdy są niezgodne ze stanem rzeczywistym,
    3. prawo do ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także przenoszenia danych – w przypadkach przewidzianych prawem,
    4. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
    5. prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
    6. jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody – do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.