Czas trwania: lipiec 2022 r.
Terminy zajęć: 5 razy w tygodniu po 3 godziny dziennie
Liczba godzin łącznie: 60 (godzina akademicka to 45 minut)
Liczba godzin w tygodniu: 15
Cena: 1200 zł
Cena obejmuje: zajęcia dydaktyczne, materiały dydaktyczne, wystawienie świadectwa ukończenia kursu
Charakterystyka kursu: Wakacyjny kurs języka polskiego w Trójmieście daje możliwość połączenia nauki z wypoczynkiem nad morzem, poznawaniem historii i kultury Gdańska i okolic.
Prowadzimy zajęcia na wszystkich poziomach – od survival polish dla początkujących po kursy dla osób na poziomie zaawansowanym. Kształcimy umiejętności komunikacyjne, uczymy gramatyki, słownictwa, rozumienia tekstu pisanego oraz tworzenia wypowiedzi pisemnych. Zajęcia odbywają się w budynku Uniwersytetu Gdańskiego, a także poza nim. Lektorami są doświadczeni nauczyciele, na co dzień uczący języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Gdańskim.
Po przeprowadzonych testach końcowych słuchacze otrzymają zaświadczanie potwierdzające udział w kursie.

W programie kursu:
– zajęcia z języka polskiego,
– wycieczki i spacery na terenie Gdańska i Trójmiasta,
– impreza integracyjna / na zakończenie kursu,
– poznawanie atrakcji Trójmiasta (zabytki, muzea, galerie sztuki, teatr, plaża),
– wykłady dotyczące historii i kultury polskiej prowadzone przez pracowników Uniwersytetu Gdańskiego (w języku polskim lub angielskim),
– pokazy polskich filmów należących do klasyki, jak też współczesnych (wraz z omówieniem – w języku polskim lub angielskim).

Uwagi: Uczestnikom kursu NIE ZAPEWNIAMY miejsca w domu studenckim.
Kurs online lub kurs stacjonarny.