AKADEMICKIE CENTRUM JĘZYKA POLSKIEGO I KULTURY POLSKIEJ DLA CUDZOZIEMCÓW

jest jednostką Uniwersytetu Gdańskiego. W naszej ofercie znajdują kursy języka polskiego i kultury polskiej, egzaminy certyfikatowe z języka polskiego, kursy przygotowujące do egzaminów certyfikatowych, warsztaty kulturowe oraz szkolenia metodyczne dla nauczycieli i lektorów języka polskiego jako obcego. Naszym celem jest upowszechnianie znajomości języka polskiego i kultury polskiej, dlatego organizujemy seminaria i konferencje poświęcone kulturze polskiej. Na kursy, seminaria, konferencje, warsztaty i inne wydarzenia zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznawaniem naszego kraju, kultury i języka.

Lektorzy w naszym zespole mają bogate doświadczenie w pracy z grupami wielokulturowymi, na zajęciach wykorzystują innowacyjne metody dydaktyczne, które dobierane są do potrzeb kursantów.