Zapraszamy do obejrzenia nagrania kolejnego spotkania w ramach cyklu GlottoTalk, którego gościem był dr hab. Zenon Lica, prof. UG.
Temat spotkania: „Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego w edukacji wczesnoszkolnej”
Wystąpienie poświęcone jest zagadnieniu nauczania języka polskiego najmłodszych – uczniów w wieku przedszkolnym oraz uczęszczających do pierwszych klas szkoły podstawowej. Nasz gość odniósł się do teorii nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego w edukacji wczesnoszkolnej. Zaprezentował także przegląd materiałów dydaktycznych powstałych z myślą o dziecięcych miłośnikach języka polskiego – w tym elementarz, którego jest współautorem („Po polsku! Tak”), wraz z jego obudową metodyczną.
Dr hab. Zenon Lica, prof UG oraz dr Aneta Lica – językoznawcy związani z Uniwersytetem Gdańskim, egzaminatorzy na państwowych egzaminach certyfikatowych z języka polskiego jako obcego, lektorzy języka polskiego, autorzy elementarza dla cudzoziemców do nauki języka polskiego.
GlottoTalk to cykl spotkań z naukowcami i ekspertami specjalizującymi się w badaniach z zakresu glottodydaktyki polonistycznej. Raz w miesiącu zapraszamy Państwa do wysłuchania wystąpienia poświęconego aktualnym zagadnieniom dotyczącym nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego w Polsce i w świecie, a także zachęcimy do wzięcia udziału w dyskusji dotyczącej poruszanego tematu. Chcielibyśmy, by spotkania w ramach cyklu GlottoTalk były okazją do wspólnej refleksji nad funkcjonowaniem glottodydaktyki jako autonomicznej dziedziny nauki, jak też nad wyzwaniami, które stoją przed nauczycielami języka polskiego jako obcego w ich codziennej pracy.