Wczoraj zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie z cyklu FILM PO POLSKU. Obejrzeliśmy film z Gdańskiem w tle – „Do widzenia, do jutra…” w reżyserii Janusza Morgensterna, romantyczną opowieść ze Zbigniewem Cybulskim i Teresą Tuszyńską w rolach głównych. Było wspaniale!

Cykl FILM PO POLSKU powstał z myślą o obcokrajowcach, którzy chcą poznać polską kinematografię i jednocześnie poćwiczyć umiejętności w zakresie języka polskiego. W każdy ostatni piątek miesiąca będziemy wspólnie oglądać polskie filmy – stare i nowe, komedie i dramaty, dokumenty i filmy fabularne. Przed projekcją zapraszamy na krótkie wprowadzenie, po filmie proponujemy rozmowę i quiz filmowo-językowy (dla zwycięzcy mamy nagrodę!).

Spotykamy w kawiarni filmowej „W Starym Kadrze”. Każdego uczestnika zajęć częstujemy kawą, herbatą lub czekoladą z menu kawiarni. „W Starym Kadrze” to nie tylko pyszna kawa, to także niepowtarzalna atmosfera – trudno o lepszy sposób na miłe spędzenie piątkowego wieczoru.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Nie musisz być studentem ani uczestnikiem kursu na Uniwersytecie Gdańskim, by do nas dołączyć. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy (polskidlacudzoziemcow@ug.edu.pl). Śledź nas na Facebooku!

Published On: 29/10/2021