W środę 22 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne dla wszystkich kursantów i studentów Akademickiego Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej. W tym wyjątkowym przedświątecznym okresie nie ma nic lepszego, niż spotkanie w gronie życzliwych i otwartych osób, z którymi można miło spędzić kilka chwil.

Rozmawialiśmy o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem – nie tylko polskich, ale i ukraińskich, białoruskich, tajwańskich, indonezyjskich. Studenci z Chin opowiedzieli nam o zwyczajach związanych z obchodami chińskiego Nowego Roku i zaśpiewali tradycyjne pieśni związane z tym świętem. Były również polskie kolędy, quiz sprawdzający wiedzę odnośnie do polskich zwyczajów świątecznych, a także makowiec, sernik, pierniki i inne pyszności. Stworzyliśmy też wspólną międzynarodową choinkę, na której każdy zawiesił bombkę z wyjątkowymi życzeniami. Nieważne, w jakim zostały zapisane języku, wierzymy, że wszystkie się spełnią i że nadchodzący rok dla każdego będzie szczęśliwy.

Wesołych Świąt!

Published On: 22/12/2021