10 grudnia studenci z Harbinu wzięli udział w warsztatach tanecznych przygotowanych przez Zespół Pieśni i Tańca „Jantar” UG.  Dzięki prezentacji „na żywo”, wykonanej przez trenerkę panią Małgorzatę Krzaczyńską poznali charakterystyczny styl pięciu polskich tańców narodowych – poloneza, mazura, oberka, kujawiaka i krakowiaka. Niezwykłym doświadczeniem i dużym przeżyciem była nauka kroków i figur poloneza. Studenci z wielkim zaangażowaniem i jeszcze większą radością wczuli się w rytm tańca i bardzo szybko potrafili wykonać nawet skomplikowane układy. Po dość wyczerpujących fizycznie ćwiczeniach wysłuchali wykładu na temat polskiego folkloru. Na zakończenie organizatorzy przygotowali nie lada gratkę – sesję zdjęciową w autentycznych strojach ludowych. Serdecznie dziękujemy zespołowi „Jantar” za możliwość uczestniczenia we wspaniałym projekcie, tak atrakcyjnie przybliżającym polską kulturę.

Published On: 10/12/2021