21 marca o 17:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Glottotalk”.

Goście: dr hab. Zenon Lica, prof UG oraz dr Aneta Lica

Temat: Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego w edukacji wczesnoszkolnej

Spotkanie on-line:

https://zoom.us/j/96046848354?pwd=S21kUmJQMGJGLy9RRjh4WW1EdzlhQT09

Kod dostępu: A1mhti

Identyfikator spotkania: 960 4684 8354

Opis spotkania:

Wystąpienie poświęcone będzie zagadnieniu nauczania języka polskiego najmłodszych – uczniów w wieku przedszkolnym oraz uczęszczających do pierwszych klas szkoły podstawowej. Nasi goście odniosą się do teorii nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego w edukacji wczesnoszkolnej. Zaprezentują także przegląd materiałów dydaktycznych powstałych z myślą o dziecięcych miłośnikach języka polskiego – w tym elementarz, którego są autorami („Po polsku! Tak”), wraz z jego obudową metodyczną.

Dr hab. Zenon Lica, prof UG oraz dr Aneta Lica – językoznawcy związani z Uniwersytetem Gdańskim, egzaminatorzy na państwowych egzaminach certyfikatowych z języka polskiego jako obcego, lektorzy języka polskiego, autorzy elementarza dla cudzoziemców do nauki języka polskiego.

GlottoTalk to cykl spotkań z naukowcami i ekspertami specjalizującymi się w badaniach z zakresu glottodydaktyki polonistycznej. Raz w miesiącu zapraszamy Państwa do wysłuchania wystąpienia poświęconego aktualnym zagadnieniom dotyczącym nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego w Polsce i w świecie, a także zachęcimy do wzięcia udziału w dyskusji dotyczącej poruszanego tematu. Chcielibyśmy, by spotkania w ramach cyklu GlottoTalk były okazją do wspólnej refleksji nad funkcjonowaniem glottodydaktyki jako autonomicznej dziedziny nauki, jak też nad wyzwaniami, które stoją przed nauczycielami języka polskiego jako obcego w ich codziennej pracy.

Link do wydarzenia na FB

https://fb.me/e/5fDoYG7qz

Published On: 17/03/2024