Wróciliśmy do Stoczni Gdańskiej, tym razem po to, żeby zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności. Zagłębiliśmy się nie tylko w historyczne wątki okresu PRL-u, lecz także staraliśmy się zrozumieć artystów tamtego okresu: pisarzy, muzyków, reżyserów. Na koniec przeczytaliśmy „Potęgę smaku” Zbigniewa Herberta, żeby zastanowić się nad postawą młodych ludzi w czasach komunizmu i poszukać w wierszu odwołań do tego trudnego okresu w historii Polski.

Program SPINAKER jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (projekt pozakonkursowy pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów”, III Oś priorytetowa „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”, Działanie 3.3. pt. „Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego”).

Published On: 13/08/2023